SERCE KAPSUŁY CZASU

AKCJA SPOŁECZNA WYPEŁNIENIA WNĘTRZA KAPSUŁY CZASU

 

ZASADY UDZIAŁU w AKCJI

Krok 1

Stwórz pracę literacką, plastyczną lub nagranie przedstawiające Twoją wizję świata odległego o sto lat od dzisiaj.  

l

Krok 2

Pobierz bezpłatną aplikację Kapsuła Czasu lub wejdź na naszą stronę www.

Krok 3

Wyślij swoją pracę lub nagranie za pośrednictwem aplikacji lub strony www. 

Krok 4

Jeśli chcesz żeby Twoja praca znalazła się w Kapsule Czasu w oryginale, wyślij ją na adres: Fundacja Tworzymy Kraków, ul. Syrokomli 3/1, 30-102 Kraków.

O AKCJI

Akcja społeczna jest elementem ogólnopolskiego projektu pod nazwą „Kapsuła Czasu”. Przedmiotem tego przedsięwzięcia jest budowa rzeźby architektonicznej, której zadaniem jest zachowanie i przeniesienie w czasie współczesnej myśli, wyobrażenia Polaków na to, jak ich „Małe Ojczyzny”, Polska i świat wyglądać mogą na przestrzeni wieku. W tym celu Fundacja IDEANOVA (dawna TworzyMY Kraków) ogłosiła ogólnopolską akcję społeczną polegającą na przygotowaniu prac i nagrań, które zostaną zamknięte wewnątrz „Kapsuły Czasu”, pozostając tam na kolejne dziesięciolecia.
Wyobraź sobie jak Twoja okolica, cała Polska, a może nawet Świat, mogą wyglądać za kolejne 100 lat. Opisz to lub narysuj lub nagraj przesłanie do przyszłości, a następnie wyślij do nas! Być może, wzorem książek Stanisława Lema, to właśnie Twoja wizja przedstawi rzeczywistość kolejnych pokoleń.

PRACE KONKURSOWE

PRACE LITERACKIE

esej, reportaż, wywiad (lub inne formy literackie), którego objętość nie powinna przekraczać 8000 znaków maszynopisu lub 6 stron rękopisu w formacie A4. Każda praca musi być własnoręcznie podpisana!

PRACE PLASTYCZNE

wykonane dowolną techniką (rysunek, malarstwo, kolaż, grafika komputerowa, komiks, techniki mieszane lub inne formy plastyczne) w formacie A4 lub A3. Każda praca musi być własnoręcznie podpisana!

NAGRANIA – FILMY

wykonane dowolną techniką nagrania audio, audio-video lub video. Nie dłuższe niż 15 sekund.

Masz pytanie?

Zadzwoń do nas: +48 692 422 717

lub napisz: sercekapsuly@tideanova.org.pl

UCZESTNICY AKCJI

Uczestnikami mogą być wszyscy obywatele, mieszkańcy i przyjaciele Rzeczypospolitej Polskiej niezależnie od wieku.

 

 

Jeśli nie otrzymaliście Państwo wiadomości e-mail z wynikami III edycji prosimy o kontakt pod adresem: sercekapsuly@ideanova.org.pl

ul. Syrokomli 3/1,
30 -102 Kraków

tel. +48 692 422 717

kontakt@ideanova.org.pl

NIP: 6772430287
REGON: 36923018000000
KRS: 0000712784

Join us