kalendarium

 

galeria naszych wydarzeń

ZAMKNIĘCIE PRAC W SERCU KAPSUŁY CZASU W KATOWICACH

Już w czwartek 3 listopada br. o godzinie 12:00 w Katowicach przy ul. Porcelanowej 23 (na terenie Fabryki Porcelany) odbędzie się uroczystość zdeponowania prac we wnętrzu Kapsuły Czasu. Po udanej realizacji szeregu warsztatów kreatywnych dla dzieci (i nie tylko!) nadszedł czas na złożenie wszystkich nowo powstałych prac w Kapsule Czasu, aby przez następne sto lat pozostały bezpieczne i stanowiły niezwykłe dziedzictwo dla przyszłych pokoleń. Zapraszamy mieszkańców Katowic i nie tylko do wspólnego celebrowania uroczystości zdeponowania kolejnych prac wewnątrz mobilnej rzeźby!

03.11.2022r.

Katowice

W dniu 24 września 2022 r. (sobota) Fundacja IDEANOVA przeprowadziła w Łodzi bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku 6-13 lat. Warsztaty dotyczyły technik tworzenia kolażu, a ich celem było pobudzenie kreatywności, integracja oraz zapoznanie osób przybyłych z Ukrainy z architekturą, historią i topografią Łodzi. Uczestnicy mieli za zadanie stworzenie wyklejanej pracy z własnym wyobrażeniem miasta za 100 lat. W tym celu otrzymali fotografie najciekawszych łódzkich miejsc wraz z opisami, gazety, nożyczki, mazaki, a także wykwalifikowanych prowadzących oraz tłumacza. Miejscem wydarzenia było Centrum Kreatywności Fabryka (ul. Tymienieckiego 22G, Łódź, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna). Warsztaty zorganizowała Fundacja IDEANOVA w partnerstwie z Biurem Aktywności Miejskiej UMŁ oraz Centrum Kreatywności Fabryka.
REALIZACJA ZADANIA BYŁA MOŻLIWA DZIĘKI WSPARCIU FINANSOWEMU ZAPEWNIONEMU PRZEZ FUNDUSZ NARODÓW ZJEDNOCZONYCH NA RZECZ DZIECI UNICEF.
Prace wykonane przez uczestników warsztatów znajdują się tutaj

UAktywnij PLan przyszłości!” WARSZTATY KREATYWNE DLA DZIECI Z POLSKI I UKRAINY W ŁODZI

24.09.2022r.

Łódź

POCZTÓWKI Z PRZYSZŁOŚCIĄ”
– INDUSTRIADA 2022–
WARSZTATY KREATYWNE W KATOWICACH

W dniu 3 września 2022r. w Fabryce Porcelany, w pobliżu miejsca stacjonowania Kapsuły, odbyły się warsztaty kreatywne pn. “Pocztówki z przyszłością”. Zorganizowane zostały one przy okazji INDUSTRIADY, czyli wydarzenia podkreślającego wyjątkowość regionu przemysłowego, jakim niewątpliwie jest Śląsk. Zespół Fundacji przygotował dla uczestników zadanie – należało stworzyć pocztówkę z wizją przyszłości Katowic. Dla ułatwienia zadania każdy mógł wylosować zagadnienie, na którym miał się skupić, np. szkoła, transport, ulice czy praca strażaka za 100 lat. Inspiracją do projektu stały się pocztówki sprzed ponad wieku, na których futuryści przedstawiali swoje wizje świata w nowym milenium. Okazało się, że chętne do tworzenia prac plastycznych były nie tylko dzieci, ale i dorośli!

Wszyscy uczestnicy wydarzenia nagrodzeni zostali certyfikatami potwierdzającymi zamknięcie ich prac w Sercu Kapsuły Czasu na kolejne 100 lat.

03.09.2022r.

Katowice

W Pałacu Potockich odbył się Kongres Futurologiczny 2021.
To trzydniowa konferencja kulturalno-naukowa, organizowana przez Polską Fundację Fantastyki Naukowej oraz KBF.
Podczas tego wydarzenia prezentowana była wystawa prac ogólnopolskiej akcji społecznej Serce Kapsuły Czasu, zbieranych w ramach projektu Kapsuła Czasu.

Kongres Futurologiczny 2021

12-14.09.2021

Pałac Potockich, Kraków

Kongres Futurologiczny 2021

Kongres Futurologiczny 2021 to trzydniowa konferencja kulturalno-naukowa organizowana przez Polską Fundację Fantastyki Naukowej we współpracy z Miastem Kraków i KBF, która odbędzie się w dniach 12–14 września w zabytkowych wnętrzach Pałacu Potockich na Rynku Głównym w Krakowie. Wydarzenie stanowi część oficjalnych obchodów jubileuszu stulecia urodzin Stanisława Lema.
Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć naszą wystawę fantastycznonaukowych prac w ramach projektu Kapsuła Czasu – mającego gromadzić wizję świata za sto lat.

12-14.09.2021

Kraków

“Kapsuła Czasu” gości na Mazurach! W Giżycku pozostanie do 30 września.

“Kapsuła Czasu” w Giżycku

30.07.2021

Pasaż Portowy, Giżycko

I etap konkursu na “24-godzinny zegar słoneczny” zakończony!

Do konkursu napłynęło 90 zgłoszeń z całego świata – USA, Chin, Meksyku, Rosji, Nowej Zelandii, Indii, Holandii, Danii, Indonezji, Turcji, Iranu, itd.
Uczestnicy przesłali do Fundacji 40 autorskich projektów z czego Jury wybrało 5 prac, które wpisują się w zadanie zaprojektowania całodobowego zegara słonecznego.
Wyniki konkursu znajdują się na stronie: www.ideanova.org.pl/zegarsloneczny

08.06.2021

Kraków

Nasza rzeźba dotarła do stolicy Polski!

Stanęła na bulwarach w sąsiedztwie warszawskiej Syrenki.

“Kapsuła Czasu” dotarła do Warszawy!

05.05.2021

Powiśle, Warszawa

E-Warsztaty “Serce Kapsuły Czasu” – edycja specjalna “Łódź za 100 lat”

Z okazji wizyty Kapsuły Czasu w Łodzi, zorganizowaliśmy warsztaty pn. “Łódź za 100 lat”, które przeprowadzili: Marta Pokorska-Jurek – autorka książek i słuchowisk dla dzieci, dziennikarka, dyplomowany manager designu, Agnieszka Cudek – koordynatorka projektu „Kapsuła Czasu” i współtwórca „Serca Kapsuły Czasu”, Dagna Kidoń – producentka filmowa, pracownik Szkoła Filmowa w Łodzi / PWSFTviT , Krzysztof
Olkusz – przewodnik wycieczek po Łodzi, Elżbieta Gorzka-Kmieć – reżyser teatralny oraz Piotr Tomasik – zoolog i wieloletni pracownik ZOO Łódź.

22.04.2021

Łódź

Łódź jest pierwszym po Krakowie miastem, które odwiedza „Kapsuła Czasu”. Pozostanie tu do 5 maja, a potem ruszy w dalszą podróż po Polsce i Europie.

“Zachęcam wszystkich, a szczególnie młodzież, która myśli nieszablonowo i nowatorsko do przekazywania prac pokazujących wizje przyszłości. Na szczęście każdy z nas ma chwilę na wzięcie udziału w akcji” – zachęcała w piątek, 26 lutego Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Inauguracja podróży
“Kapsuły Czasu”

26.02.2020

Rynek Włókniarek Łódzkich przed Manufakturą w Łodzi

Zmieniamy nazwę!

Fundacja TworzyMY Kraków zmienia nazwę na Fundacja IDEANOVA

15.02.2021

“24-godzinny zegar słoneczny” to temat nowego konkursu architektonicznego, którego organizatorem jest Fundacja TworzyMY Kraków. Na prace konkursowe czekamy do 14 marca!

Nowy konkurs architektoniczny

01.12.2020

Polska

Kapsuła Czasu na UJ

Rzeźba architektoniczna “Kapsuła Czasu” stanęła w miejscu bazowym jej ekspozycji, którym jest Aleja Wawelska na  Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

1.10.2020

Kampus 600-lecia UJ, Kraków

Na Placu Szczepańskim w Krakowie odbył się finał ogólnopolskiej akcji społecznej  “Serce Kapsuły Czasu”. Wewnątrz rzeźby zostało zamkniętych blisko 4 000 prac plastycznych i literackich przedstawiających wizje świata w odległej przyszłości.

Zamknięcie “Serca Kapsuły Czasu”

5.09.2020

Plac Szczepański w Krakowie

Kapsuła Czasu gościem dolnych młynów

Rzeźba architektoniczna była gościem kompleksu kulturalno-kawiarnianego przy ul. Dolnych Młynów 10 w Krakowie

1.08.2020 - 31.08.2020

ul. Dolnych Młynów 10, Kraków

Na placu przed gmachem głównym Muzeum Narodowego w Krakowie stanęła po raz pierwszy rzeźba architektoniczna “Kapsuła Czasu”. W uroczystości odsłonięcia wzięli udział dziennikarze z ogólnokrajowych mediów.

odsłonięcie “Kapsuły Czasu”

5.06.2020

Muzeum Narodowe w Krakowie

budowa rzeźby “Kapsuła czasu”

Rzeźba architektoniczna “Kapsuła Czasu” jest w fazie konstrukcji. Jej budowy podjęła się autorska pracownia Jana Wojdyło “FineArts”.

1.12.2019 - 30.04.2020

Lubin, Polska

Fundacja IDEANOVA została zaproszona w skład wystawców Międzynarodowych Targów Książki. Podczas eventu Zespół Fundacji zachęcał do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej “Serce Kapsuły Czasu”.

Fundacja na międzynarodowych targach książki

23.10.2019

Targi EXPO Kraków

Gala finałowa konkursu architektonicznego

W pięknym otoczeniu Dworku Białoprądnickiego zostały ogłoszony zwycięzca ogólnopolskiego konkursu architektonicznego na “Kapsułę Czasu”. Autorem najlepszego konceptu został Aleksander Rokosz.

28.02.2019

Dworek Białoprądnicki, Kraków

Jury złożone z wybitnych specjalistów świata nauki i dzieniny architektury oraz mdiów dokonało wyboru zwycięskiego konceptu rzeźby “Kapsuła Czasu”.

Obrady Jury – wybór zwycięskiego projektu

15.01.2019

Siedziba Fundacji, Kraków

konferencja prasowa fundacji

Zespół Fundacji IDEANOVA zorganizował konferencję prasową, na której ogłosiliśmy inaugurację  konkursu architektonicznego i związanej z nim ogólnopolskiej akcji społecznej “Serce Kapsuły Czasu”.

15.10.2018

ul. Dolnych Młynów 10, Kraków

Razem z nami twórz

formy designu polskich miast

ul. Syrokomli 3/1,
30 -102 Kraków

kontakt@ideanova.org.pl 

NIP: 6772430287
REGON: 36923018000000
KRS: 0000712784

ŚLEDŹ ZGŁOSZENIA!

Follow us!

Skip to content