Skład Jury Konkursu 

Do Gremium Jurorskiego konkursu na projekt “24-godzinnego Zegara Słonecznego” zaprosiliśmy najwybitniejszych specjalistów z dziedziny architektury, sztuki, astronomii i fachowych mediów oraz przedstawicieli Urzędu Miasta Krakowa.

MAGDALENA DOKSA - TVERBERG

ABSOLWENTKA

Historii Sztuki o specjalności muzykologia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

ZAWODOWO ZWIĄZANA

z Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa, pełniąc funkcję Zastępcy Dyrektora Wydziału.

W PRACY ZAWODOWEJ

miała okazję przygotowywać i oceniać prace w wielu konkursach z zakresu szeroko pojętego projektowania, na co dzień zajmuje się dziedzictwem kulturowym Krakowa.

PRYWATNIE INTERESUJE SIĘ

m.in muzyką klasyczną, zwłaszcza okresu renesansu i baroku.

DR HAB. EWA JANUS, PROF. ASP

ABSOLWENTKA

Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Rzeźby.

ZAWODOWO ZWIĄZANA

z macierzystą uczelnią Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

W PRACY DLA KRAKOWA

miała okazję brać udział w licznych wystawach rzeźby. Jest kuratorem projektów i wydarzeń artystycznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, a także autorką serii wydawniczej „Krakowska Szkoła Rzeźby”

PRYWATNIE INTERESUJE SIĘ

m.in antroplogią kultury, w tym zagadnieniami pamięci i analizą jej artystycznych aspektów – medium, gramatyka, obszary poszukiwań.

DR AGNIESZKA ŁAKOMA

ABSOLWENTKA

Wydziału Grafiki na Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest Doktorem Sztuki w dyscyplinie sztuki artystyczne.

ZAWODOWO ZWIĄZANA

z Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa, pełniąc funkcję Plastyka Miasta i Przewodniczącej Sekcji Grafiki Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie.

WSPÓŁPRACOWAŁA

z Międzynarodowym Centrum Kultury, Muzeum Narodowym oraz Muzeum Fotografii w Krakowie. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach (National Taiwan Museum of Fine Arts, China Printmaking Museum, Reykjanes Art Museum, Muzeum Narodowym w Warszawie, Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie itp.)

ARTYSTKA SZTUK WIZUALNYCH

graficzka, malarka, autorka obiektów przestrzennych i animatorka kultury.

KATARZYNA OPAŁKA

ABSOLWENTKA

Architektury Krajobrazu oraz Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

ZAWODOWO ZWIĄZANA

z Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie, w którym stworzyła zespół projektowy zajmujący się kształtowaniem przestrzeni miejskich. Pracuje w myśl zasady – każda przestrzeń w mieście ma znaczenie.

AUTORKA

kilkudziesięciu projektów przestrzeni publicznych, w tym parków kieszonkowych powstałych w ramach projektu Ogrody Krakowian – wielokrotnie nagradzanego przez ekspertów m.in przez Towarzystwo Urbanistów Polskich, które uznało krakowskie parki kieszonkowe za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną zieleni w Polsce w 2019 r.

W CZASIE WOLNYM

jako prawdziwa miłośniczka miasta, odkrywa jego kulturalne, przyrodnicze oraz gastronomiczne oblicze.

MAŁGORZATA TOMCZAK

ABSOLWENTKA

historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

ZAWODOWO ZWIĄZANA

z magazynem Architektura & Biznes, gdzie pełni funkcję redaktorki naczelnej.

W PRACY DLA KRAKOWA

miała okazję prowadzić poszczególne edycje debaty „Forum Przestrzeni Małopolska”. Jest kuratorką programu edukacyjnego „W miasto idziemy!” realizowanego w Bunkrze Sztuki, a także jurorką wielu konkursów architektonicznych, m.in. Biennale Architektury Wnętrz INAW, Nagrody Architektonicznej „Kraków Mój Dom, Nagrody Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza, konkursu na kuratorski projekt wystawy reprezentującej Polskę na Biennale Architektury w Wenecji w 2015 roku organizowaną przez MKiDN. Jest także redaktorką wielu książek o architekturze, m.in.: „Architecturism. Hiszpania”, „Jak działa architektura”, „Architektura nowoczesna” oraz „Miasta wyśnione”.

PRYWATNIE INTERESUJE SIĘ

literaturą, jogą i spacerami po lesie.

WIESŁAW CHOLEWA

ABSOLWENT

Politechniki Krakowskiej, którą ukończył na Wydziale Budownictwa Lądowego. Pracę dyplomową ze specjalności Konstrukcje obronił w 1987 roku, zdobywając tytuł magistra inżyniera budownictwa.

ZAWODOWO ZWIĄZANY

z szeregiem przedsiębiorstw z branży budowlanej, deweloperskiej i technologicznej. Był Prezesem Zarządów i Przewodniczącym Rad Nadzorczych firm z terenu całej Polski.

PRYWATNIE INTERESUJE SIĘ

architekturą, designem i szeroko pojętą sztuką. Nieodłącznym elementem jego życia jest działalność społeczna. Jednakże szczególne miejsce w jego sercu zajmują podróże off-road, na które rokrocznie wybiera się swoim samochodem 4×4, zaszywając się w najdalszych zakątkach pięciu kontynentów.

STANISŁAW DEŃKO

ABSOLWENT

Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki w Krakowie.

ZAWODOWO ZWIĄZANY

z biurem architektonicznym WIZJA, Wydziałem AiU Politechniki Krakowskiej, Wydziałem AiSP Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego oraz instytucjami: MPOIA i SARP.

W PRACY DLA KRAKOWA

miał okazję zaprojektować: Auditorium Maximum UJ, willę przy ul. Wodociągowej, zespół budynków Angel City, biurowiec Alma Tower, Muzeum Tadeusza Kantora Cricoteka, willę przy al. Kasztanowej oraz innowacyjną fasadę CH Serenada w Krakowie.

PRYWATNIE INTERESUJE SIĘ

filozofią i jej miejscem w sztuce; sportami: narciarstwem i siatkówką.

RADOSŁAW KOSARZYCKI

ZAWODOWO ZWIĄZANY

z własnym portalem astronomicznym Puls Kosmosu oraz Spider's Web - największym portalem technologicznym w Polsce.

W PRACY ZAWODOWEJ

miał okazję śledzić najciekawsze odkrycia naukowe i misje kosmiczne na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia.

W CZASIE WOLNYM

ucieka od technologii do świata natury. Zafascynowany biologią i historią.

DR MARCIN MIELCZAREK

ABSOLWENT

Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, na Wydziale Edukacji Wizualnej. Pracę doktorską obronił w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

ZAWODOWO ZWIĄZANY

z Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prowadząc zajęcia z rzeźby obligatoryjnej w ramach zakładu Propedeutyki Rzeźby, który działa w Instytucie Rzeźby na Wydziale Sztuk Pięknych.

JEST AUTOREM

szeregu realizacji rzeźbiarskich eksponowanych w przestrzeni publicznej Polski i krajów Europy, w tym łódzkiego szlaku turystycznego „Łódź Bajkowa” - cyklu rzeźb upamiętniających postaci filmów Studia Semafor.

W CZASIE WOLNYM

poświęca się hodowli psów rasowych, włączając się w projekt rekonstrukcji i uznania szóstej polskiej rasy - Polskiego Spaniela Myśliwskiego.

DR HAB. MARIAN SOIDA, PROF. UJ

ABSOLWENT

Astronomii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

ZAWODOWO ZWIĄZANY

z Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadząc jego działania na stanowisku Dyrektora.

W PRACY ZAWODOWEJ

miał okazję spotkać i współpracować z niesamowitymi ludźmi, obsługiwać niewiarygodne instrumenty astronomiczne m.in. 100m radioteleskop w Effelsberg (Niemcy) i na własne oczy „zobaczyć” jak wyglądają galaktyki na falach radiowych.

PRYWATNIE INTERESUJE SIĘ

turystyką górską.

DR INŻ. KSAWERY SZYKIEDANS

ABSOLWENT

Politechniki Warszawskiej na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, specjalność Mikromechanika.

ZAWODOWO ZWIĄZANY

macierzystą uczelnią, gdzie pracuje na Wydziale Mechatroniki, pełniąc obowiązki opiekuna kierunku Mechatronika. Wcześniej, przez dwie kadencje był Prodziekanem ds. studenckich

W PRACY ZAWODOWEJ

opracowywać strukturę mechaniczną robota ortotycznego VENI, w ramach projektu Eco-Mobilność. Współpracując z Tritem Microsystems GmbH, tworzył konstrukcje do pomiaru płaskości tarcz szlifierskich, a dla Głównego Urzędu Miar, przygotowywał konstrukcję mechaniczną i uruchamiał interferometry do pomiaru długich etalonów.

PRYWATNIE INTERESUJE SIĘ

klasyczną techniką fotografii, choć nie stroni także od aparatów cyfrowych. Chwile relaksu znajduje w przydomowym warsztacie, pracując w drewnie i metalu, a zamiłowanie do wędrówek w górach wysokich zaprowadziło go już na 5400 m n.p.m. Pośród tych wszystkich zajęć, próbuje także znaleźć czas na dobrą książkę – literaturę historyczną.

KAROL WÓJCICKI

POPULARYZATOR ASTRONOMII

dziennikarz naukowy, komentator i autor tekstów o tematyce astronomicznej. Pasjonat i fotograf nocnego nieba. Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

ZAŁOŻYCIEL

największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku. Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki, podczas wypraw na obserwację zorzy polarnej.

W PRACY ZAWODOWEJ

miał okazję organizować jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Jest częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych.

PRYWATNIE

Przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym polując na zorze polarne. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów..

PROF. DR HAB. INŻ. ZBIGNIEW ZEMBATY

ABSOLWENT

Politechniki Opolskiej.

ZAWODOWO ZWIĄZANY

z macierzystą uczelnią, pełniąc funkcję Dziekana Wydziału Budownictwa i Architektury.

W PRACY ZAWODOWEJ

zajmuje się dynamiką konstrukcji, drganiami losowymi budowli i sejsmologią, a także rozwiązywaniem tzw. zadań odwrotnych mechaniki. Miał okazję współpracować z Uniwersytetem w Trento (Włochy) oraz Technion w Haifie gdzie przez wiele lat prowadził zajęcia na studiach doktoranckich a także z Politechniką w Mediolanie, ISMES Bergamo i Pavia University gdzie prowadził liczne eksperymenty i badania teoretyczne.

PRYWATNIE INTERESUJE SIĘ

astronomią amatorską, słuchaniem muzyki klasycznej i podróżami.

Twórz z nami

Formy designu

34-604 Przyszowa 82

tel. +48 692 422 717

kontakt@ideanova.org.pl

NIP: 6772430287
REGON: 36923018000000
KRS: 0000712784

Join us

Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT 2022 z PITax.pl oraz IWOP jest możliwe w ramach projektu “PITax.pl dla OPP”.

Skip to content